Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Küsimus paaritamise teemal.

3 posters

Go down

Küsimus paaritamise teemal. Empty Küsimus paaritamise teemal.

Postitamine  gaxxy Teis Nov 18, 2014 10:24 am

Tahaks kaks kitsetüdrukut ära paaritada, aga kust võtta sikk? Ma mõtlen, et kui osta noor sikupoiss, siis mis ma temaga pärast peale hakkan? Või on võimalik ka mingi laenuvariant? Kuidas teie selle lahendanud olete? Igasugune nõu ja arvamus on teretulnud Smile

gaxxy

Postituste arv : 7
Join date : 06/04/2014
Age : 39

Tagasi üles Go down

Küsimus paaritamise teemal. Empty Re: Küsimus paaritamise teemal.

Postitamine  Jaanikese Nelj Nov 20, 2014 6:17 pm

Mul õnnestus eelmine sügis laenutada.

Jaanikese

Postituste arv : 15
Join date : 03/04/2012
Age : 54

Tagasi üles Go down

Küsimus paaritamise teemal. Empty Re: Küsimus paaritamise teemal.

Postitamine  Gevalia Reede Nov 28, 2014 10:52 am

1. Aga milleks üldse paaritada? Piima hakkaks noorkits kevadel niigi andma. Muidu jälle küsimus, mida sikutallega teha. Ikka sügiseks ära süüa. Või kastreerida, siis tore lemmikloom. Kui lumi maas, kelgu ette rakendada, hea poodi minna.
2. Haiguste ja parasiitide pärast ei riski võõras oma looma laenutada. Kui ikka tallesid saada soov, peaks hankima näiteks kevadel noore siku. Vastavalt selliste omaduste ja välimikuga nagu tahaks karjas saavutada. Seejärel jälle valikud nagu punktis 1.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus paaritamise teemal. Empty Re: Küsimus paaritamise teemal.

Postitamine  gaxxy Esm Dets 01, 2014 9:25 am

Mul mõlemad kitsetüdrukud esimesel lüpsil, st. ühe korra on mõlemad poeginud. Tahaks uuesti ära paaritada, kuna piima nõudlus on veidi kasvanud ja ühel kitsel on nisad jube jäigad ka, raske lüpsta, kuna endal liigesed haiged. Mõtlesin, et peale teistkordset paaritamist ehk läheb paremaks. Karta on, et sikk ilmselt toiduks läheb pärast, ega neid eriti ei osteta ju. See aga tekitab jälle teise probleemi - ei tea sellest asjast midagi.

gaxxy

Postituste arv : 7
Join date : 06/04/2014
Age : 39

Tagasi üles Go down

Küsimus paaritamise teemal. Empty Re: Küsimus paaritamise teemal.

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele