Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Küsimus sikktallede kohitsemisest

+5
minifarm
v6savillem
tulemees
Gevalia
urki
9 posters

Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  urki Esm Jan 09, 2012 4:33 pm

Sikkude lihale pidi liiga sõukne ais juure tulema, seega tuleb käbid maha võtta. Kuidas seda aga kõige paremini toimetada? Kui vanalt? Kuskilt lugesin, et miskine variant veel siidniidiga sidumise teel on. Mida see endast kujutab? Kustkohast seda siidiniiti varutakse? Seeaasta on kõik talled sikud kuramus.

urki

Postituste arv : 8
Join date : 09/01/2012
Age : 40

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Esm Jan 09, 2012 10:58 pm

Minu kodulehel on jah see nipp, kel vähem pudulojuseid ja rõngastamistange ei raatsi osta, siis saab siidniidiga. Seda saab ikka mingist riidepoest, näit. nagu Tartus Abakhan
Samas võib vabalt soetada lähimast põllumeeste poest vastavad tangid ja kotitäie kummirõngaid. Rõngad (või niidi) peaks asetama peale hiljemalt 7 päeva peale sündi.

Aga uue nipi olema jälle avastanud, kuidas ka kummirõngaid saab ilma tangideta päris hõlpsalt peale- vaja rõngas kuuma vette panna! Siis venib asetamise hetkeks näppude vahel parasjagu niipalju, et saab paika. Ja noh, teatud plastik-lulladega saab veel kuumuse abil toimetada...
Ja suure käbidega siku tapmisel on ju see igivana nipp, et üsna üheaegselt läbib nuga nii veeni kui käbide kinnitusväädi.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  urki Kolm Jan 11, 2012 10:42 am

Tangide jaoks - millist põllumeeste poodi soovitatakse? Lääne agrovarus vaevalt et neid on. Netist leidsin ainult hulgimüüjate katalooge.

urki

Postituste arv : 8
Join date : 09/01/2012
Age : 40

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  tulemees Kolm Jan 11, 2012 4:53 pm

LOOMADE RAVIMINE JA VETERINAARSED MENETLUSED

.....§ 9. Veterinaarsed menetlused
(1) Operatsioonid ja muud veterinaarsed menetlused, mis muudavad looma välimust ja mida ei tehta ravi eesmärgil, on keelatud. Koerte ja kasside kõrvu ja sabasid on lubatud lõigata üksnes juhul, kui selleks on meditsiiniline näidustus.

(2) Lubatud on sellised veterinaarsed menetlused nagu loomade kastreerimine, steriliseerimine, nudistamine, sõrgade ja kapjade lõikamine, loomade tätoveerimine ning mikrokiipimine, jahipidamisel kasutatavate linnu- ja urukoerte sabade lõikamine, põrsaste hammaste ja sabade lõikamine, pullidele ninarõnga panemine, tibude nokkade lõikamine ja väliaedikutes peetavate kultide kärssade rõngastamine. Põrsaste sabasid on lubatud lõigata üksnes juhul, kui see on veterinaararsti otsuse kohaselt nende tervise ja heaolu tagamiseks vältimatult vajalik. Keelatud on loomade kastreerimine pikaaegset valu põhjustaval kudede nekroosi tekitaval viisil. (Sellepärast sa enam kummirõngaid ei leiagi poest ).

Minul tekkis küsimus, et kas kõigil on poegimsperioodil lidokaiini süstlad külmikus ootamas ja skalpell ning niit (kastreerimine kudede rebimis meetodil samuti keelatud) teises käes või käib asi teil ilma tuimestuseta.
PS Ise ei ole ühtegi sarvilist kastreerinud.


tulemees

Postituste arv : 8
Join date : 29/12/2011
Age : 42

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Nelj Jan 12, 2012 12:35 pm

Miks peaks veterinaari varustusega emaslooma juures istuma ja ootama??? Kui pead silmas raskemaid poegimiskomplikatsioone või kirurgilist kastreerimist, siis minu teada TOHIB selliseid menetlusi läbi viia küll ainult volitatud vet. Pealegi pole looma kirurgilisel kastreerimisel mingit vanuse ülempiiri.

Kummirõngaid nägin müügil Võru Farm Plant Kaubanduses 04.07.2011 ja igaks juhuks ostsingi lõpuks tookord endale 100 tk pakikese (tšeki pealt lausa vaatasin järele, kas tõesti alles äsja see oligi). Võin täna uuesti läbi käia, olen üsna veendunud, et neid saab sealt jätkuvalt.

Mina nii üheselt seadusest välja ei loekski, et rõngaid panna ei tohi. Jah, mahetootjatele on see keelatud. Ent nooremal kui 7 päeva pole seal veel miskit ollagi ega ka närbuda. Rõngas lihtsalt ei lase asjandusel arenema hakata, nagu ka niit, mille sidumine oligi selle võrra keerukam, et seda ei tohtinud tõmmata kinni nagu žgutti, samas jääma pidi kindlalt, seetõttu parim just siid. Hiljem vaadates näebki asi välja nagu oleks suurel loomal vastsündinu tühi kotike ja kogu lugu.
Nendel paljudel euroopa kitsekasvatajate saitidel, mida nüüd viimasel ajal olin sattunud lugema, oli samuti ära mainitud 7 päeva ülempiir. Sestap nii julgelt võisin ka rääkida. Samas, kui Eesti võtab seda ekstrarangelt- pole välistatud, et võtabki (ja miks ma ei imesta?). Asi võib olla ka selles, miks seadusesse on just selline säte kirjutatud on, et vältida isehakanud ideid kastreerida kasvõi näiteks käbide muljumise- lömastamise teel või täiskasvanud isastel hakata miskit kinni siduma. Nii on teinud juba iidsed rahvad, materjali nende julmustest leidub rohkelt.
Küsisin oma vetilt asja kohta, kel huvi, küsige enda omalt üle. Siis on muidugi omajagu tore, kui see toiming ka veti visiiti nõuab.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  tulemees Nelj Jan 12, 2012 1:24 pm

Ei pidanudki silmas siin emasloomi, ikka isaseid. Poegimisperioodi all mõtlesin, seda et kui isane sünnib siis läheb mingi aja jooksul nö käbide lõikumiseks.
Aga sellega nõus ei ole, et seal midagi arenenud ei ole, sest nagu mina lugenud olen ei ole mõtet rõngaid jmt jändama hakata, kui munanid langenud ei ole. Sellest tulenevalt tekitavad kummirõngad, siidiniit jne nö käbide nekroosi, mis tekitab loomale(alla 7 p)väidetavalt pikemaajalisi kannatusi, kui käbide lõikumine tuimestuseta (siinkohal julgen kahelda). Kuna loomad tunnevad ka pärast 5 päeva veel valu (allikas:http://www.jkkeskus.ee/pages/siga/sead8.pdf), kui neid ilma tuimestuseta kastreeritakse.
Kummirõngaid kasutades, tekib kudede surm ju minu arvates suht kiirelt, veri enam kudedesse ei pääse, närvid sh ka ei tööta ning nati kahtlane, et loom midagi pärast 20 min tunneb (analoogne näit jäseme külmumisega). Iseenesest on kahju, et seal artiklis kummirõngaid puudutatud ei olnud.

tulemees

Postituste arv : 8
Join date : 29/12/2011
Age : 42

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Nelj Jan 12, 2012 2:36 pm

Vahet pole, steriliseerib või kastreerib ja tuimestab igas eas loomi ning teeb muid kirurgilisi liigutusi ainult volitatud vet (kui seaduse järgi võtta).
Endale ka siit hea õpetus: koduleht nõuannetest lagedamaks rookida, las igaüks leiutab ise ja maksab visiiditasusid :-)
Mujal maailmas kasutatakse rõngaid elastrator method. Siin päris põhjalik bülletään nii elastraatori kui emaskulaatori ja kirurgilise viisi kasutamise kohta: http://www.esgpip.org/PDF/Technical%20bulletin%20No.%2018.pdf

Ah, lisan veel ühe EU riigi kodulehe lingi, kus elastraatoriga meetod 7- ndal elupäeval ilusti kirjas. Sest see Etioopia oma on muidu väga hea ja põhjalik aga võib tekitada vaidlust, et Aafrikas tohib aga meil mitte:http://marshviewpygmygoats.farming.officelive.com/Information.aspx
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  tulemees Nelj Jan 12, 2012 3:35 pm

http://vip.vetsci.usyd.edu.au/contentUpload/content_3164/RajkumarDharshinee.pdf
Siin ka hea lk erinevatest kastreerimistest ja kuidas nad loomale mõjuvad, tegu küll veiste kastreerimisega ja vanemate loomadega aga eks igaüks võib sealt ise lugeda. Mh ei tulnud ka sealt välja, et kummirõngad nii õudsad on, kui meie seadused seda väidavad. Pigem üksühele lõikumisega.

Ei taha norida aga Wink
§ 18. Sigade suhtes rakendada lubatud veterinaarsete menetluste loetelu
(1) Sigade suhtes rakendada lubatud veterinaarsed menetlused on:
1) kuni seitsme päeva vanuse põrsa silmahammaste lõikamine;
2) kuldi kihvade lühendamine;
3) saba lõikamine;
4) sea kastreerimine meetodil, mis ei põhjusta kudede rebenemist;
5) väliaedikus peetava kuldi kärsa rõngastamine.

....(2) Paragrahvi 18 lõike 1 punktides 3 ja 4 nimetatud veterinaarseid menetlusi võib üle seitsme päeva vanusel seal läbi viia üksnes veterinaararst, kes peab kasutama üldnarkoosi ja lokaalanesteesiat. Ni, et alla 7p vanust notsut võid ise kastreerida.

Kusjuures toimingud mida tohib teha selliselt (nö täpsemalt looma vanus jne) on lahti kirjutatud ainult sigade kohta. Ps huvitav, et kitsede ja lammaste kohta midagi sellist konkreetset ei ole, nagu sead oleksid ainukesed loomad Shocked

Ps hea link kastreerimise kohta Gevalia poolt Cool

tulemees

Postituste arv : 8
Join date : 29/12/2011
Age : 42

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Keelan, käsen, poon & lasen.

Postitamine  urki Reede Jan 13, 2012 12:51 am

Samuti ei tohi ilma kõrvarõngata kitsesi müüa, loomapidamishooned peavad olema registreeritud. Selle kohta on ka vastavad seadused olemas. Yldse igasuguseid seaduseid on olemas. Saksamaal näiteks ei ole lubatud avalikus kohas püsti seistes sirge parema käe tõstmine üle 45-kraadise nurga alla horisontaalsest. Meil veel on. YMMV

urki

Postituste arv : 8
Join date : 09/01/2012
Age : 40

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  v6savillem Reede Jan 13, 2012 11:06 am

Olen ikka päris pikalt loomi pidanud ja pole siiani mitte ühelgi karvasel või sulelisel enne lõppu ühtegi "üleliigset" kehaosa eemaldanud. Ei pea sellist teguviisi eetiliselt ja mooraalselt õigeks.

Aga lugedes siinseid kirjutisi läheb süda kohe soojaks, et kui "loomasõbralikke" olendeid siin leidub.

v6savillem

Postituste arv : 2
Join date : 17/11/2011
Age : 60

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Laup Jan 14, 2012 10:11 am

Teeks nii, et kui midagi asjalikku ja õpetlikku öelda pole, siis jätaks- eriti veel esmakordse tulijana- enesekiitused valjult hõiskamata? Muidu on varsti siin ka nagu kuskil teismeliste plikakeste hobufoorumis. Nüüd, mil võtsid aega mitmetesse erinevatesse foorumitesse kasutaja luua, võta aega ka iga foorumi reeglitega tutvumiseks.
Ma väga loodan, et see „eetilisus ja mooraalsus" lubab vähemalt parasiiditõrjeid teha? Sest ma olen juba piisavalt näinud neid karju, kus omavahel suguluses, noorelt tiinestunud, parasiitidest kubisevaid kitsepussakaid peetakse.
Ja tavai, mis me siin seletame, parem me, vanad retsid, tuleme kambaga õppereisile võsavillemi juurde. Ma tahan väga näha, kuidas sa oled korraldanud, et 3-5 kuised kergejalgsed noorloomad innaajal sikukarja juurde ei ründa. Ja vastupidi, kuidas sa hoiad kinni hormoonidest pakatavaid noorsikke, kes oma võimsa(teinekord hiigelsarvedega) papa eeskujul usinalt kõik väravad pilbasteks peksavad? Ja eriti tahaks näha, kas käib vere väljalaskmine võimalikult humaanselt, et umbes 30 sekundiga pumpab süda vere välja ja saabub surm(sest siis saab käbiväädi läbi lõigata, muidu rikub liha maitse)
Minu ärritumise taust selle eetilisuse ja moraalsuse jura peale pärineb tegelikult ajast, mil me külas elas üks mees. Kõik temal paljunesid: koerad, kassid, elukaaslane. Ja siis tema käis ja palus pisarsilmil, et keegi tuleks ja uputaks jälle pesakondi. Mingi isa ta oma lastele ei osanud olla ja elukaaslane sai ka kõhu kasvamise ajal alailma üle turja. Aga vot kassipoegade uputamiseks oli tema liiga härdameelne! Kesse siis tollal sügaval nõukaajal neid steriliseeris, sellest polnud keegi kuulnudki.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  tulemees Laup Jan 14, 2012 11:23 am

Järsku võsavillem peab küülikuid kes igaüks omas puuris istub;)
Ok sorry, et norisin aga pane ennast olukorda, kus sul on vajadused aga sa neid iialgi rahuldada ei saa ning pidev ahvatlemine käib (tsölibaadis elavaid loomi pole mina näinud). Mis on siis nö loomasõbralikum, kas kannatada valu mõned tunnid, (kusjuures kastreerimisel saab kasutada ka anesteesiat) või elada pidevas stressis kuni su mihklipäev saabub.

tulemees

Postituste arv : 8
Join date : 29/12/2011
Age : 42

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  v6savillem Laup Jan 14, 2012 1:23 pm

Gevalia kirjutas:Teeks nii, et kui midagi asjalikku ja õpetlikku öelda pole, siis jätaks- eriti veel esmakordse tulijana- enesekiitused valjult hõiskamata?
Ja lapsed teevad siis suu lahti kui kana pissib.

Gevalia kirjutas:Ja eriti tahaks näha, kas käib vere väljalaskmine võimalikult humaanselt, et umbes 30 sekundiga pumpab süda vere välja ja saabub surm(sest siis saab käbiväädi läbi lõigata, muidu rikub liha maitse)
Minu sügav lugupidamine teie veriste oskuste ees.
Ega ma jah ei tea sest veristamiset veel miskit eriti, mis siis et kunagi mitmed aastat lihuniku ametiga leiba teenitud ja jahimehe ametitiki aastaid peetud.

Gevalia kirjutas:Minu ärritumise taust selle eetilisuse ja moraalsuse jura peale pärineb tegelikult ajast, mil me külas elas üks mees. Kõik temal paljunesid: koerad, kassid, elukaaslane. Ja siis tema käis ja palus pisarsilmil, et keegi tuleks ja uputaks jälle pesakondi. Mingi isa ta oma lastele ei osanud olla ja elukaaslane sai ka kõhu kasvamise ajal alailma üle turja. Aga vot kassipoegade uputamiseks oli tema liiga härdameelne! Kesse siis tollal sügaval nõukaajal neid steriliseeris, sellest polnud keegi kuulnudki.
Vaata kulla tarkur. See näide mida siin välja tõid on pohhuism ja kuulub samasse kategoorijasse kui sinu harrastatav sadism.


tulemees kirjutas:Ok sorry, et norisin aga pane ennast olukorda, kus sul on vajadused aga sa neid iialgi rahuldada ei saa ning pidev ahvatlemine käib (tsölibaadis elavaid loomi pole mina näinud). Mis on siis nö loomasõbralikum, kas kannatada valu mõned tunnid, (kusjuures kastreerimisel saab kasutada ka anesteesiat) või elada pidevas stressis kuni su mihklipäev saabub.
Pole neil vaja miskit stressi kannatada. Tänapäeval juba paljudele mõeldud. Mõned aastad tagasi sattusin nägema, et oli müügil kummist koer, lammas ja kui nüüd mälu ei peta, siis ka eesel. Võibolla on nüüdseks ka muudele pudulojustele mõeldud. Cool

v6savillem

Postituste arv : 2
Join date : 17/11/2011
Age : 60

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Laup Jan 14, 2012 6:05 pm

Ihhii, päris labane lihunikuonu :-P Nende kummiloomade peal harjutadki w
Millal siis tulla võime? Või plagad uue kasutajanime all metsa puujuure taha peitu?
Teeks pakkumisi: kui mitu lehte seda teemat võiks järgneda...mmmm, mingi paarkümmend?
Saab lõbus olema, ma juba praegu naerust kreenis :-D
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  minifarm Laup Jan 14, 2012 8:04 pm

Jalle need loomade looduse eest kaitsjad.

Kastreerimine rõngaste abil on praktiliselt valutu. Pange niidi ümber sõrme - viie minuti hilem sõrm ei tunne midagi. Tülitab ainult rõngase koht, mitte rohkem kui sünninöör tallel. Ja see on palju stressivabam kui sokku vedamine vetarsti juurde, annestesiasüsti tegemine ja valu peale operatsiooni.Siin lihtsal püüad karjamaal, paned rõngas ja lased vabaks.

Minu jaoks protseduur on palju humaansem, kui innuajal sokk kitselõhnast hulluks läheb.
Ja kui te tunnete kohutavaks "veretöö" loendusi, siis teema kastreerimisest mitte teie jaoks.
minifarm
minifarm

Postituste arv : 26
Join date : 08/10/2010
Age : 47

http://www.hot.ee/minifarm

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  minifarm Teis Jan 17, 2012 9:28 pm

igaks juhuks
Küsimus sikktallede kohitsemisest Foto0029v



Pilt tehtud umbes 2 nädalat pärast rõnga panemisest kuuvanusele tallele. On näha, et munad on lapikuks kokkukuivanud. Hiljem nad lihtsalt kukkuvad küljest ära ja koht kus nad tallel olid on raske leida.
minifarm
minifarm

Postituste arv : 26
Join date : 08/10/2010
Age : 47

http://www.hot.ee/minifarm

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  tavakasutaja Nelj Jan 19, 2012 11:52 am

Mulle meeldivad arutelud ja teema, mis on kitsekasvataja igapäevane elu. Aga proovime selle vaidlemise isiklikul tasandil siin välja jätta.
Tegu ei ole kohe kindlasti sadismiga kuna me ei piina loomi tundide viisi ja ei jäta vedelema piinadesse!
Samuti nagu inimestel eemaldatakse liigliha ja papilloome(väikeseid sünnimärke) niidi meetodil, toimub ka kitsedel käbide maha võtmine. Mõnes usundis lõigatakse meestel ära eesnahk ilma temalt küsimata. Kas me siis oleme inimese suhtes sadistid? See on osa põllumajanduslikust tootmisest või tootlikkusest ja hormoonid teevad oma töö, see on osa loodusest! Kui me ei kontrolliks neid karvaseid olendeid, siis ei saa me koos ka eksisteerida (jahipidamine, loomade selekteerimine) ning kõigis lautades oleks kaos.
Üldnarkoosi kohta, olen kuulnud,et nii mõnigi lammas läks looja karja tänu sellisele kastreerimisele. Kas kitsed on sama tundlikud, ei oska öelda.

tavakasutaja

Postituste arv : 268
Join date : 26/07/2010

https://kitsedlambad.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  malvekas Reede Märts 02, 2012 10:29 am

Aga kuidas sa seda 2-3 nädalast kastreerid kui tal need pallid nii pisikesed?
malvekas
malvekas

Postituste arv : 28
Join date : 05/10/2010
Age : 46

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Nelj Apr 19, 2012 12:19 am

Sattusin eelmisel nädalal Tartusse ja mida mina ühes Emajõe äärses vetapteegis müügil näen! Küsisin müüjatarilt (kes läks väga ähmi), et mida tema on kuulnud kummirõngaste panemise ärakeelamisest. Mitte midagi! Kauba tellimise kohta teab täpsemalt seletada ülemus ja uute kummide tellimus on sisse antud, praeguseks peaks juba letis olema. Need € 21.50 maksvad tangid ongi elastraatortangid.
Siit- sealt on hakanud juba ka vaikselt tulema teateid teetanuse juhtumitest loomadel. Teetanuse tekitaja on teatavasti selline bakter, mis luurab eriti kevadel mullas ja sõnnikus ning tungib organismi väikeste kriimude kaudu. Mina ei julgeks enam ühtegi sikku kirurgiliselt kastreerida...
Küsimus sikktallede kohitsemisest Img1114fe
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty VEEL KASTREERIMISEST PALUN

Postitamine  anni Nelj Jan 10, 2013 10:51 am

Tere Gevalia, aitäh vastuse eest, ei soovinud kedagi pahandada.
Sooviksin konkreetset nõuannet, mida teha? Ei saanud aru, kas igaüks peab ise oskama ja teadma, kuhu ja kuidas see siidiniit pusserdada või oskab seda loomaarst? Minu kitse sikukesed sündisid 3. jaanuaril, seega ongi nad tänaseks nädalased. Googeldada võib küll ka, kuid siis kaob ju foorumi mõte kui kõik ainult googeldavad.
Seepärast küsingi kogemustega inimestelt kuidas teha, kastreerimise otsus on langetatud. Palun mitte solvuda! Kui õigem on siidiniidilugu, siis mida pean täna tegema? Kas siidiniit tähendab naturaalsest siidist läikivat mitte väga tugevat niiti või peent tugevat sünteetilist niiti?
PALUN KIIRET VASTUST
Tervitades
Anni

anni

Postituste arv : 11
Join date : 19/07/2011
Age : 54

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Roosi Nelj Jan 10, 2013 4:17 pm

Variant a) otsid lähikonnast kellegi lamba või kitsepidaja,kellel need tangid ja kummid olemas (lambatalled ei tee igatahes kummipanekust sellises vanuses üldse välja)
variant b) konsulteerid loomaarstiga, kas tuleb sul koju lõikama või pead kohale viima
Roosi
Roosi

Postituste arv : 125
Join date : 10/07/2011
Age : 47

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Gevalia Püh Jan 13, 2013 4:54 pm

...või siis siidniidikesega ümbermähitud, paar tundi hoitud ja seejärel läbilõigatud niidi variant- pole tange tarvis. Koed ei kärbu vaid koti areng peatub- see jääbki välja nägema noore talle oma. Sobib piisava tugevusega niidike või parem veel paelake.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Küsimus sikktallede kohitsemisest Empty Re: Küsimus sikktallede kohitsemisest

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele