Halvad juhused, mida oleks saanud ära hoida.

Go down

Halvad juhused, mida oleks saanud ära hoida. Empty Halvad juhused, mida oleks saanud ära hoida.

Postitamine  Evelin on Teis Apr 15, 2014 5:58 pm

Tere.
Kuna minu lambakarjas on viimasel ajal saatan külas käinud, siis siinkohal tahaksin jagada oma halbu kogemusi teiste lambakasvatajatega, eriti algajatega, ning loodan, et ka teised ei hoia oma teadmiseid endale ja jagavad olulist infot, mis võib ära hoida niimõnegi õnnetuse.

Esiteks! Kõikvõimalikud õppematerjalid ja foorumid soovitavad uted enne poegimist ära pügada, sest muidu võib juhtuda, et tall ei leia nisa ja ei saa piisavalt piima kätte. PALUN ÄRGE SEDA TEHKE! Lõpptiine utt, ka lihtsalt tiine utt võib pügamisest saada sellise šhoki või vaimse trauma, mille tagajärjel tall hukkub. Parimal juhul toimub abort, halvimal juhul võib tall ute sisse lihtsalt ära mädaneda. Ei ole mina oma elus veel näinud lammast, kelle udar nii karvane oleks, et tall sealt piisavalt piima ei suudaks kätte saada. Ja kui tõesti on hirm nii suur, siis lõigake kääridega udara ümbrus õrnalt lühemaks.

Teiseks! Nõuetekohaselt peab loomal olema vesi koguaeg ees ja vabalt kättesaadav. Kui ei ole võimalik kasutada automaatjootjaid, siis palun asetage jooginõule ümber viltused latid või misiganes asi, et poegivad uted oma vastsündinud järglast veenõusse kogemata ei väljastaks. Hommikul uppunud talle veenõust välja koukida on väga ebameeldiv ja vaimselt stressi tekitav tegevus.

Palun jagage oma kogemusi, ehk suudame kokku hoides oma kalleid loomi säästa.

Evelin

Postituste arv : 14
Join date : 24/09/2013
Age : 34

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele