Esimene poegimine

Go down

Esimene poegimine Empty Esimene poegimine

Postitamine  kristina on Püh Veeb 26, 2012 5:17 pm

Minu kahe aastasel kitsel sündisid esimest korda talled . Ja kohe kolm tükki kõik tüdrukud. Lüpsan kitse kaks korda päevas piima annab korraga kuskil 800 ml seega päevas 1,6 l. Tallesid hoian kodus ja toidan lutti pudelist.
Kui palju annab tavaliselt teil kits piima kas see piima kogus on norm ja kas suvel läheb see ka suuremaks siis kui värsket hakkab jälle saama.

kristina

Postituste arv : 2
Join date : 26/02/2012
Age : 35

Tagasi üles Go down

Esimene poegimine Empty Re: Esimene poegimine

Postitamine  Gevalia on Püh Veeb 26, 2012 8:59 pm

1,6 on praegu täiesti normaalne, suvel hakkab rohkem andma. Talled võiks harjuda otse tissist sööma, see on suur töö kõiki lutitada. Neid tuleks küll kogu aeg jälgida siis, et kes nagu vähem sööma pääseb- seda võiks eraldi mõne teise kitse alla lisa sööma panna. Kitse peab kinni hoidma, vabatahtlikult võõrale piima ei anta! Lisan veel, et esmapoegija ja kolmikud- see näitab, et tegu on viljaka ja hea piimaanniga kitsega, tõeline kullatükk!
Rõõm kuulda, et kits pole poeginud teismelise- eas!
P.S. Meie laudas tehti kah selleaastane poegimiste ots lahti! Nädal tagasi esmapoegija kits kaksikutega ja täna kihnu utt kolmikutega! Algab nimede nuputamine!
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 51

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Esimene poegimine Empty Re: Esimene poegimine

Postitamine  Roosi on Reede Märts 02, 2012 8:34 am

Lisaks veel, miks on vaja et talled kasvaks koos ema (või liigikaaslasetega)- nad peavad õppima sööma ka heina ja teravilja. Vähemalt lammaste puhul kehtib see, et inimesega kasvanud tall õpib hiljem ja halvemini "päristoitu" sööma. Laudas närivad juba mõnepäevased kõrsi...
Samuti arvan,et talled saavad imedes rohkem piima kätte kui inimene iial lüpstes- siin mõjutavad juba hormoonid.
Aga nagu ma lugesin, ongi välismaal suurte kitsefarmide praktika, et võetakse emalt 2 päevased talled ja antakse neile odavamat kunstpiima( ja KAUSIST), et saaks müüa väärtuslikumat kitsepiima.

Roosi
Roosi

Postituste arv : 125
Join date : 10/07/2011
Age : 43

Tagasi üles Go down

Esimene poegimine Empty Re: Esimene poegimine

Postitamine  Linda on Reede Märts 02, 2012 9:31 am

Suurtes farmides võetakse tõesti talled paari päeva vanuselt või ka kohe peale sündi ema juurest ära (aga oluline on ikkagi kohe anda ternespiima). Mõnikord antakse piimapulbrist asenduspiima või ka päris kitsepiima. Tallede ema juurest ära võtmisel on mitu eelist: kui on palju poegijaid, peaksid iga ema poegadega eraldi aedikus olema, kuid kui talled ära võetakse on emad ühes ja talled kõik teises aedikus. Teiseks: kui sünnib näiteks üks tall siis üldiselt imeb ta vaid ühest nisast ja see tekitab udara väärarenguid, kuid kui on üle kahe talle võib mõni lihtsalt söömata jääda. Kolmandaks: kui emal on vähe piima (talled juba suuremad ja käivad iga natukese aja tagant imemas) siis toimub tühilüps, mis tekitab samuti udara probleeme. Kuna esialgu on tihti emal rohkem piima kui talled ära jõuavad süüa siis on ka nende lüpsmine vajalik ja mugavam, kui talled on eraldatud.

Kui talledel on oma aedikus, siis tegelikult ei pea neid eraldi lutist söötma vaid on müügil ka luttidega panged, kus talled ise isu korral joomas käivad, selliseid süsteeme kasutavad ka suured laudad.
Linda
Linda

Postituste arv : 13
Join date : 20/08/2010
Age : 34

Tagasi üles Go down

Esimene poegimine Empty Re: Esimene poegimine

Postitamine  malvekas on Reede Märts 02, 2012 10:26 am

Minul tegi nüüd esmapoegija kaksikud talled,kellest üks talleke oli mul 24h tundi ,kuna järgmisel hommikul peale poegimist oli talleke üksinda ripakile.Järelikult ei olnud peale minu viimast visiiti lauta enam ema alla saanud ja siis oli ilma sooja ja toiduta.Putitasin-lutitasin ta toas jalgele ja viisin uuesti ema juurde tagasi.Nüüd käin iga 3-4 tunni takka laudas kitse kinni hoidmas,et talled söönuks saaksid Smile ,kusjuures peenikest pehmet heina mäluvad ka edukalt.
malvekas
malvekas

Postituste arv : 28
Join date : 05/10/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Esimene poegimine Empty Re: Esimene poegimine

Postitamine  Roosi on Reede Märts 02, 2012 11:46 am

Jah see ternespiim on ülioluline- mul olid lihalambal kolmikud..toppisin küll kõiki algul tissi otsa, aga ilmselt pisim ei saanud ikka piisavalt. Jäi nõrgemaks ja isegi toas poputamine ei aidanud enam. Nüüd tean ,et oleks pidanud sondiga söötma, kui ta enam imeda ei jaksanud Sad
Roosi
Roosi

Postituste arv : 125
Join date : 10/07/2011
Age : 43

Tagasi üles Go down

Esimene poegimine Empty Re: Esimene poegimine

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele