Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kitse sarved

+2
Kilu-Mari
Meriann
6 posters

Go down

kitse sarved Empty kitse sarved

Postitamine  Meriann Teis Märts 15, 2011 8:43 am

Kas kitsi saab ja võib samamoodi nudistada nagu vasikaid vastava seadmega? Kuna peres on väikesed lapsed, kes tahavad kitsedega toimetada,siis oleks parem kui neil sarvi ei ole.

Meriann

Postituste arv : 10
Join date : 31/07/2010
Age : 51

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Kilu-Mari Teis Märts 15, 2011 1:31 pm

mul on ka väikesed lapsed (4a ja 1,5a) ja pole keegi neile haiget teinud. Nad pigem kardavad ise lapsi.Ma ise pole ka sarvega saanud.
Mina isiklikult küll ei hakkaks oma loomale niimoodi haiget tegema. Aga miks Sa omale sarvutute loomade vastu ei vaheta? On kits Su lastele haiget teinud?

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Meriann Kolm Märts 16, 2011 1:18 pm

Meie kitsed on väga sõbralikud loomad. Lapsi nad ei karda, võib olla ainult siis, kui lapsed kilkavad nende lähedal.Paar korda on juhtunud , et olen sarvega saanud, aga siis oli ka sokk lahti ja nad ajasid üksteisi taga. Minu 4 aastasele tütrele meeldib hirmsasti kitse sarvi katsuda.väiksem poiss veidi pelgab. Ega ma nii kindel ei olegi,kas ma ikka tahangi neid nudistada.

Meriann

Postituste arv : 10
Join date : 31/07/2010
Age : 51

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Kilu-Mari Nelj Märts 17, 2011 3:46 pm

Ma ei tea kas tehakse viisakamalt ka aga sokul võeti nii sarve maha: arst lõikas nagu rauasaega ja siis kõrvetati veri kinni. Verd tuli nii mis kole,pigem pritsis. Minu jaoks oli see kole-kole vaatepilt

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Meriann Püh Märts 20, 2011 8:15 pm

vasikatel kasutatakse nudistamiseks nudistajat, mis läheb väga kuumaks ja siis sellega kõrvetatakse sarve alge ära. Ega see kõige meeldivam protseduur ei ole nii loomale kui tegijale. Tehakse narkoosiga ja jube kärsakas on. Suurte sarvede lõikamiseks vist muud võimalust ei olegi kui rauasaag.

Meriann

Postituste arv : 10
Join date : 31/07/2010
Age : 51

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  tavakasutaja Esm Märts 21, 2011 11:17 pm

Nudistamine voetakse jah ette teatud staadiumis juba talle eas ja korratakse protseduuri mingi aja takka, kindlasti mitte suurte sarvede puhul. Aga jah, see suurte sarvede lõikamine tundub küll juba tõsine retsimine, mitte viisakas nudistamine.

tavakasutaja

Postituste arv : 268
Join date : 26/07/2010

https://kitsedlambad.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  pipi Esm Märts 28, 2011 9:16 pm

Minul hoopis teistlaadi küsimus- kas teie kitsede sarved on praegu katsudes soojad või külmad? Olen kuulnud, et kui sarved külmad, siis on ilmselt mingi ainete puudus.

pipi

Postituste arv : 58
Join date : 02/03/2011
Age : 46

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  malvekas Teis Märts 29, 2011 8:41 am

Nii palju kui mina oma kitsedel neid katsunud olen,on nad soojad olnud.
malvekas
malvekas

Postituste arv : 28
Join date : 05/10/2010
Age : 46

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Kilu-Mari Teis Märts 29, 2011 4:06 pm

mida rohkem peadligi seda soojemad, lisaks neil ju sarved eri värvi. See vist geneetika...

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Gevalia Reede Apr 01, 2011 2:23 pm

Sarved on ikka ohtlikud küll. Kits (kuigi iseloomult vaguramast vagur) võib keerata oma pead millegi suunas, mis tema tähelepanu köitis, lihtsalt niivõrd ootamatult, et isegi täiskasvanu ei suuda seda alati ette näha. Kui mõtleme nüüd väiksele lapsele- tema nägu ongi täpselt sellisel kõrgusel, kus sarveots keeramisega riivab. Pisut suurem juntsugi tavaliselt kükitab kitse kõrvale ja taas nägu sarvedega ühel tasandil.
Ise toimetan enamus aega, päikeseprillid peas. Aeg- ajalt vuhiseb sarveots tõesti väga "akna" lähedalt mööda. Mitu aastat tagasi riivas üks kits tahtmatult sarveotsaga mu loomadega harjunud eelkooliealise tüdruku nina. Ei olnud suur haav ega midagi erilist, ent võttis kooriku peale ja selle all justkui ei paranenud kuidagi. Võimalik, et vaatamata desinfitseerimisele ei saanud piisavalt puhtaks, sest kits siiski kasutab oma sarvi nii enese sügamiseks kui ka omavaheliseks nääkluseks. Olime pisut aega lapsega haiglas sees, kõik sai korda, mingit armi ei jäänud.
Sarvedega kits tunnetab oma võimu. Me jälgime karja suurenedes alati tükk aega, keda kellega kokku riskib jätta. Tülinorija ei lõpeta peksu, kirjanduse andmetel võib ta jätkata kuni teise looma surmani. Eriti sikud.
Koos üleskasvamine paneb hierarhia paika, enamasti igaüks teab oma positsiooni toidujagamisel. Kuid alati tasub jälgida, just kasvavaid noori innaajal. Parem panna eraldi lõõga või boksi.
Olen pisut uurinud nudistamise kohta ent esialgu on see sinnapaika jäänud. Sain vaid niipalju targemaks, et humaansem oleks seda teha väga sarvekasvu alguses tallena, s.t. mingil juhul ei tohiks lõigata (rauasaega? brr...) täiskasvanud looma sarvi, mis nagu isegi siin juba selgeks olete teinud, on soojad, verevarustusega ihuliikmed.
Mõnepealise karjaga pole keeruline. Kui kisub juba paari- kolmekümne kanti, võtab nuputama. Samas, sarved või mitte- kogemus näitab, et ära ostetakse eelkõige värvilised loomad. Mis mulle väga sobib, sest valget kitse hämaral põllul leiab/loendab palju hõlpsamalt.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

kitse sarved Empty Re: kitse sarved

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele