Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kitselaut.

2 posters

Go down

Kitselaut. Empty Kitselaut.

Postitamine  gaxxy Püh Apr 06, 2014 6:52 pm

Plaan siis kitsed võtta, ja praegu ehitan neile lauta, millega seoses tekkisid mõned küsimused. Kas ma olen õigesti aru saanud, et kits ei taha sooja lauta? Seega küttekeha pole kindlasti vaja, aga soojustus? Seda küll, et praod ja vahed kinni panna, et tuul sisse ei puhuks, aga kas on vaja soojustus ka panna mingisugune või ei ole seda vaja? Kaks küljeseina on eterniidist, katus ka, esisein tuleb siis laudadest ja plekist kate peale, mis tuule ja vihma kenasti kinni peab. Lugesin siin, et mõned peavad kitsi üldse lihtsalt varjualuses ületalve, et tuul peale ei puhuks ja vihm pähe ei sajaks, aga natuke nagu kahtlema võttis, vaesekesel hakkab ju külm niimoodi.
Kui on veel mingeid tähelepanekuid/nõuandeid, siis palun, teie pange kirja, mina panen kõrva taha  Very Happy 
Tänan.

gaxxy

Postituste arv : 7
Join date : 06/04/2014
Age : 39

Tagasi üles Go down

Kitselaut. Empty Re: Kitselaut.

Postitamine  Kitsemamma Esm Apr 07, 2014 10:18 am

Kui juba lauta ehitad, siis soovitaks teha soe lüpsiruum juurde. Sest talvel pakasega väga ebamugav lüpsta. Eriti kui lüpsiloomi rohkem, kui üks. Minul lüpsimajas soojapuhur. Selle lülitan sisse ainult lüpsmise ajaks, et kätel soe oleks. Kits seilab ise lüpsilaual, et enda selg oleks normaalses asendis ja ka istuda saaks. Selles ruumis hoian ka kõike vajalikku kitsedela ja söödavilja ka. Siis on lüpsmise ajal kõik käepärane juures ja teised isendid ei pääse segama.
Me ehitasime ka soojustatud lauda. Kitsed siiski otsustasid aastaringselt väljas lageda taeva all magamise kasuks affraid . Isegi vihmaga on nad õues. Kuigi lauda uks on kogu aeg lahti. Ainult sünnituse ajaks panen nad lauta eraldi kinni. Et emmed talledega harjuksid.

Kitsemamma

Postituste arv : 9
Join date : 22/11/2011
Age : 50

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele