Kääbuskitsede laut ja aedik

Go down

Kääbuskitsede laut ja aedik Empty Kääbuskitsede laut ja aedik

Postitamine  Marrit on Nelj Aug 09, 2012 5:13 pm

Tere,

paluksin infot kääbuskitsede pidamise kohta.
Huvitab just talvemaja/lauda sobilik põrandapinna suurus, materjal ja soojustuse osa, kui see on vajalik ning suveaediku mõõdud.
Soovin esialgu pidada ühte isendit.

Üldinfot tavakitse pidamise kohta leidsin, kahjuks kääbikute kohta mitte. Lugesin ka, et neid loomi võiks siiski mitmekesi pidada. Kuid kasvataja juures vaatasin, et emast hoitakse isastest siiski eraldi, muidu tuleb ainult poegi. Kahe emase pidamise kohta arvas kasvataja, et võivad isegi riidu minna. Võtta siis nüüd kinni, kas peaks ikka üksinda pidama või ei?

kui kellelgi kogemusi, siis võiks jagada infot ka kas kääbuskitse võiks pidada koos prantsuse pässküülikuga (poiss c 7kg)?

tänud!
Marrit
Marrit

Postituste arv : 1
Join date : 09/08/2012
Age : 37

Tagasi üles Go down

Kääbuskitsede laut ja aedik Empty Re: Kääbuskitsede laut ja aedik

Postitamine  Gevalia on Reede Aug 10, 2012 5:32 pm

Inglise keeles on päris head lugemist kääbuste kohta SIIN Piltidelt saab päris palju häid ideid ja lauda jm. kohta. Talvel võiks neil olla võimalus õue ja lauta käia, nagu tavalistel kitsedelgi. Indlevad aasta ringi, mõistagi tuleb kuumaverelist lõunamaa sikku seega eraldi pidada. Riidu minnakse siis, kui tuleb uus emane kuskilt teisest karjast, mökitab võõras "murdes". Kõige parem, kui saab hankida endale emme koos talle(de)ga. Muidu- nägemisulatuses aga eraldatud või suure territooriumi peal lahti, nii et nõrgem saab eest ära põgeneda.
Jänesele antakse kolki, ma arvan. Kits võib olla üliväle ja isegi kääbik kaalub ligi 30 kilo, jõud on absoluutselt ebavõrdsed. Enamus meil leiduvaid kääbuseid on ka nudistamata.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 51

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele