Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kitsedel mingid satikad seljas

5 posters

Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Hille Teis Dets 06, 2011 5:32 pm

Kuidas neist vabaneda? Ja umbes kui palju see maksma võib minna?
Hille
Hille

Postituste arv : 6
Join date : 29/10/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Gevalia Kolm Dets 07, 2011 11:51 am

Neostomosan!

Küsid vetilt rohutähe sellele. Arvesta, et piimatarbimiskeeld on 4 päeva. Teed lahuse nagu ülaltoodud lingil õpetatud (mina tilgutan silma järgi paar tilka oma pritspudelisse), piserdad eelkõige turjale, külgedele- seal täisid kõige rohkem.
Kui tahaksid nii sise- kui välisparasiidid korraga hävitada, on samamoodi rohotähe alusel olemas süstelahus naha alla Bimectin (või ka Ecomectin) aga piimakeeld on 60 päeva.
Ei mäleta hindasid, vast jäi paarikümne € kanti kumbki? Ostsin suure 200 ml Neostomosani pudeli. Kas väiksemas koguses ka on võimalik soetada, ilmselt on, kui oma vetiga piisavalt hea läbisaamine, tõmbab vajaliku portsu Sulle süstlasse. Ühtlasi saad üle küsida, et lahus tõesti käib ka kitsedele. Hoolikalt seda linki lugedes avastad kindlasti, et nagu ei tohikski põllumajandusloomadele kasutada. Aga kasutatakse. Ja lisaks kirpudele- puukidele tapab ka täid. Haiguste ravi kontrollitud:-)
Võiksin ise ka läbi astuda oma pritspudeliga, kui kitsed väga kaugel ei asu. Suurt rõõmu teeb see, et järjest enam kitsepidajaid pöörab probleemile tähelepanu ja tahab midagi ette võtta. flower
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Roosi Kolm Dets 07, 2011 6:41 pm

Võin nüüd mööda panna- see Bayofly, mis kärbsed, puugid eemal hoiab, peaks ka mõjuma? Meile lähimas Põltsamaa vet. apteegis oleks saanud ka mõne ml kaupa osta, mina võtsin kogu lambakarjale- 0.5l läks 80 eur...5ml/ loom
Seda on hästi lihtne panna- süstlaga (ilma nõelata Smile)triip naha peale, turjast sabani.
Roosi
Roosi

Postituste arv : 125
Join date : 10/07/2011
Age : 47

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Kilu-Mari Reede Dets 09, 2011 5:45 pm

ma sain ohutumat asja kui see... oli jah mingi botox või butox. Ühesõnaga Võru vet arst kirjutas mulle paberi ja sain oma maakonnas kätte. Piima keeld oli ainult päev ja hävitas kah ilusti ära.
ostsime kogu karjale 2 suurt süstalt ja läks vist 30 jevrot. Süstal ise oli 2 kopikatega.

Jäi mulgi suu ammuli kui Gevalia ütles, et mu loomadel on täid. Suvel nägin küll imepisikesi putukaid aga need olid rohkem kärbeste moodi. Loomad nühkisid suvel end vastu krompasid nii, et pilpad järgi aga ma seostasin seda sääskedega

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Gevalia Reede Dets 09, 2011 10:09 pm

Heh, ma tean ,see ehmatab päris ära jah :-) Ärge siis unustage aeg- ajalt siseparasiitidele ka miskit serveerida, näiteks Albendazol.
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 55

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Jaanikese Nelj Okt 11, 2012 12:08 pm

Aga millal oleks parim aeg kitsedele parasiiditõrjet teha? Kui on soovitus teha vähemalt 2x aastas, siis kuidas seda nii teostada, et see piimatarbimise keeld vähem mõjutaks? Kas võib kasutada ka tiinuse ajal või peale poegimist, st kas talled võivad seda piima juua?
Kui piimal on inimtoiduks tarvitamise keeld- mida sellega siis teha? Kas tuleb maha valada või võib kellelegi teisele sisse sööta?

Kui välisparasiite praegu ei ole, siis kas on vajalik teha nüüd sügisel ka profülaktiline tõrje või on see oluline pigem kevadel, et hoida puuke jm suviseid nuhtluseid, loomast eemal- pean silmas seda piima kaudu levida võivat ensefaliiti. Ma ei tea muidugi kui reaalne see oht on- kas üldiselt kasutatakse?

Kas mõnda neist on võimalik osta ka väiksemas koguses (1-2 loomale)? Kas need ravimid on ainult arstitähega? Kuna ma pole siiani ühegi vetiga kokku puutunud, siis kust kandist neid otsida tuleks?

Sorry, kui väga naiivsed küsimused, aga olen selles maaelus (just loomapidamise osas) alles suht roheline Embarassed

Jaanikese

Postituste arv : 15
Join date : 03/04/2012
Age : 54

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Roosi Nelj Okt 11, 2012 2:29 pm

Tartu kohta ei tea,aga Viljandis näiteks Piia Vilu Väikeloomakliinik(Tallinna tänaval, kuidas täpne nimi,ei meenugi) on tellinud vajadusel lammaste-kitsede jaoks ussi ja muid rohtusid. Grammi kaupa küll mitte. Kui kellegiga kambas äkki?
Oma karjas on plaan varsti lammaste pügamise ajal ka parasiiditõrje teha. Mõnel noorel ikka on tagumik äkane.
Roosi
Roosi

Postituste arv : 125
Join date : 10/07/2011
Age : 47

Tagasi üles Go down

Kitsedel mingid satikad seljas Empty Re: Kitsedel mingid satikad seljas

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele