Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piima koguse vähenemine

4 posters

Go down

Piima koguse vähenemine Empty Piima koguse vähenemine

Postitamine  Kilu-Mari Nelj Märts 24, 2011 1:47 pm

Teie kui vanemad ja targemad öelge mulle, kas ongi asi normaalne. Poegisid mul kitsed oktoobris ja peale poegade võõrutamist sain korralikult piima. Isegi esimesel lüpsil kits andis 1 liitri. Kuid nüüd ei saa enam midagi. Ühe jätsin täitsa kinni. Kas värske heina puudus paneb nad vähem tootma? Minu arust nagu ei peaks 4 kuud peale poegimist kits kinni jääma

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  pipi Reede Märts 25, 2011 11:34 am

Esiteks, kas on välistatud. et kitsed uuesti tiined pole?

pipi

Postituste arv : 58
Join date : 02/03/2011
Age : 46

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  Kilu-Mari Reede Märts 25, 2011 3:23 pm

seda nad kohe kindlasti pole. Poiss oli küla peal.

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  Ann Reede Märts 25, 2011 6:31 pm

Üks võtmesõna on mahlakad söödad (kartul, peet, porgand) ja mina olen neile andnud vahel hobuste kõrvalt ka leotatud kaera, tavaliselt saavad leotamata kaera. Minu tähelepanek oli just see, et kusagil veebruari keskelt hakasid osad kitsed piimakogust suurendama ja väga kurb oli neid kinni jätta aga seda tuli teha, sest 2 kuu pärast oli poegimine tulemas. Samas on ka kitsi, kes aina vähendavad ja lõpuks sain vaid 100ml piima päevas. Minu soovitus oleks, et jätka lüpsmist ja anna mahlakaid söötasid. Kinni ära jäta, sest kinni jäänud kitse on nati raskem lüpsma saada, see nõuab rohkem tegutsemist. Edu

Ann

Postituste arv : 17
Join date : 30/10/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  pipi Reede Märts 25, 2011 6:40 pm

Kilu-Mari kirjutas: Kas värske heina puudus paneb nad vähem tootma?

Mis mõttes värske heina puudus? Ei saa hästi aru, kas sööta napib, või mida pead värske heina all silmas. Kindlasti tahab lüpsev kits lisaks heinale ka muud lisasööta, vili, juurvili ja mineraalid ei teeks ka paha.

pipi

Postituste arv : 58
Join date : 02/03/2011
Age : 46

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  Kilu-Mari Püh Märts 27, 2011 10:09 am

värske sööda all pidasin silmas, seda, et talv kaua kestnud ja tahaks juba ju õue põllule saada. Samas ma ei saa öelda, et sööda viga oleks. Ninaesine neil rikkalik, saavad juurikaid, heina ja haljassööta, vilja. ju neil lihtsalt vandenõu Very Happy

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  ekana Püh Märts 27, 2011 1:41 pm

Üks täpsustav küsimus - mitu korda päevas sa kitsesid lüpsid? Mul endal küll kitsedega ainult paari aasta kogemus (aga sellist probleemi pole mul olnud), kuid lehmadega pikem praktika. Piimakogus väheneb kui lüpsiarv väheneb - kui lüpsta 1 lord päevas, siis mingi aja pärast lõpetab lehm piima sõõrutamise, rääkimata sellest et igakordselt piima kogus väheneb. Piimanäärmetele tuleb pidevalt tööd anda, et nad eemaldatud koguse tagasi toodaksid.

ekana

Postituste arv : 12
Join date : 14/12/2010
Age : 60

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  Kilu-Mari Püh Märts 27, 2011 9:25 pm

ma olen neid alati 1 kord päevas lüpsnud (nad mul 3ndat talve, seega suht noor loomapidaja). Räägivad jah, et peaks 2x päevas nii nagu lehma. Olen kuulnud et lehm toodab ja toodab piima. Olenemata sellest, et udar täis. Kits pidi udara täis tootma ja asi valmis. Samas äkki see lihtsalt külajutt. Nad pole varem nii teinud, ju lihtsalt miskit mäda

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  Kilu-Mari Püh Märts 27, 2011 9:29 pm

Kilu-Mari kirjutas:ma olen neid alati 1 kord päevas lüpsnud (nad mul 3ndat talve, seega suht noor loomapidaja). Räägivad jah, et peaks 2x päevas nii nagu lehma. Olen kuulnud et lehm toodab ja toodab piima. Olenemata sellest, et udar täis. Kits pidi udara täis tootma ja asi valmis. Samas äkki see lihtsalt külajutt. Nad pole varem nii teinud, ju lihtsalt miskit mäda

Kuulge, äkki hiipis asi selles, et pojad sai kole vara(2 kuuselt) ära võetud ja kits keskendub nüüd hoopis indlemisele? Kui neid oleks kauem, 3-4 kuud hoidnud?

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  ekana Püh Märts 27, 2011 11:57 pm

Piimakoguse vähenemisel võib olla palju põhjuseid. Alates sellest et laktatsiooni teisel poolel väheneb, udarahaigused, piimapeetus, stress jne, jne. indlemine aga küll piima ära ei kaota, mingiks hetkeks võib selle kogus veidike langeda (ca 10-15%).
Iga loom on erinev ja reageerib mingitele oludele erinevalt.
Võimalus on veel, kui saad jälgida, et äkki nad imevad teineteiselt piima ära? Või pääsevad talled ligi? 120 päeva laktatsiooni on küll vähevõitu, aga isegi kui nad annavad 200g piima, pead neid lüpsma-proteiinirikkale värskele rohule pääsedes, taastub piimakogus ruttu.

ekana

Postituste arv : 12
Join date : 14/12/2010
Age : 60

Tagasi üles Go down

Piima koguse vähenemine Empty Re: Piima koguse vähenemine

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele