Kitsel üks nisa

Go down

Kitsel üks nisa Empty Kitsel üks nisa

Postitamine  Anelildi on Esm Mai 07, 2012 4:29 pm

Minu esmapoeginud kitsel "töötab"ainult üks nisa.Juba enne poegimist vaatasin,et kasvab ainult üks udarapool koos ühe nisaga.Poegis 2 talle,aga ühele jäi lootekott pähe ja mina jäin päästmisega hiljaks.Nüüd ongi kits ühe talle ja ühe nisaga.Udar on päris korralik ja see teine nisa tilpneb kõhu all karvade vahel.Nüüd hakkab poegima tema kaksikõde ja sellel sama lugu!Kas on kellelgi sama kogemus ja kas need kitsed tuleb lihtsalt välja praakida?

Anelildi

Postituste arv : 3
Join date : 07/05/2012
Age : 61

Tagasi üles Go down

Kitsel üks nisa Empty Re: Kitsel üks nisa

Postitamine  tavakasutaja on Esm Mai 07, 2012 4:36 pm

Praakimise kohta tuleb sul endal otsus langetada.
Kui edaspidi tuleb kahe kaupa poegi, siis pidevalt pead ühte lutitama. Üldjuhul on sellised loomad praagid, sest kannavad seda "ühe udara geeni" ka edasi kuid parima tulemuse saad nt kahe järjestikuse poegimise järgneval vaatlusel. see on sinu parim praktika ja vastus küsimusele.

tavakasutaja

Postituste arv : 268
Join date : 26/07/2010

https://kitsedlambad.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Kitsel üks nisa Empty Re: Kitsel üks nisa

Postitamine  Gevalia on Teis Mai 08, 2012 3:51 pm

Ma arvan, et selle nähtuse nimi on atreesia. Ise pole kohanud (pigem on minu karjas üks näidiskits viie nisaga, neljast tuleb piima- irww, nagu lehmal!). Aga keegi kitsepidaja on juba varem kurtnud miskit samalaadset, ühe nisakanali muret. Siin lehel koos tõlkega saab lugeda: http://www.goatwisdom.com/udder_care.html millest selgub, et tegu on äärmiselt keerukat lahendust nõudva probleemiga ja tegema peaks seda veterinaar säherduse dilaatori abil väga- väga- väga steriilselt. Tegu on esmapoegijaga, siis võibki tõesti olla geneetiline viga- mis tähendab, et võib kanduda edasi. Minu viienisalisel olid nüüd kaksikud kitsetalled, kellel samuti lisanisad. Pidi olema samuti geneetiline viga (minu veti arvamus), targemad räägivad, et suguluspaarituse tunnus. Noh, võib öelda jah, et geneetiline :-)) Huviga kasvatan neid ja vaatan, mis saab. Plaanin nad 1,5 aastaselt paaritada väga hea sikuga- näis, kas mingil hetkel sünnivad kahenisalised talled ka ja mitmendas põlvkonnas?
Kahju on seda kitse lihaks kah teha. Las ta olla. On näidiseks, nagu ka üks kahe hirmvintske maani nisaga kits. Ostuhuvilistele hea näidata, millise udaraga kitse mitte osta. Viimatimainit on iseenesest ülimalt efektset värvi kena nudi daam.
Aga veterinaarile võiks nisakanali avamise väljakutset pakkuda (kui rahast kahju pole), täitsa huvitav, kas võtaks teha?
Gevalia
Gevalia

Postituste arv : 182
Join date : 24/10/2010
Age : 51

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Kitsel üks nisa Empty Re: Kitsel üks nisa

Postitamine  tavakasutaja on Esm Mai 21, 2012 11:55 am

Gevalia, ma arvan, et enne julged selle huvitava tegevuse sina ise ette võtta, kui meie vetarstid.
Kõva raha eest sooviks kindlasti Maaülikool seda praktiseerida. Mulle on jäänud tunne, et mida harvemad nähtused, seda enam nad saavad raha küsida, mis sest, et tegu oleks kahepoolse väljakutsega. Ja kui asi käpas, saavad eriti kõrgeks hinna panna. Tegelikult võiksid kõik hinnad olla ikkagi kättesaadavad loomaomanikele. See oleks juba ideaalne elu. Very Happy

tavakasutaja

Postituste arv : 268
Join date : 26/07/2010

https://kitsedlambad.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Kitsel üks nisa Empty Re: Kitsel üks nisa

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele