Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Linna ääres kitse pidamine

3 posters

Go down

Linna ääres kitse pidamine Empty Linna ääres kitse pidamine

Postitamine  tayvo20 Teis Juul 30, 2013 3:48 am

Kas võib kitsi pidada mitte küll suures koguses aga nii viis kuus looma näiteks linna ääres kui kitsdel on väga suur karjamaa kus söömas käia ja heina teha talveks. Kas enne tuleb kõrva märgised tellida ja siis prias arvele kanda või vastupidi? Vabandan lolli küsimuse pärast.Question 

tayvo20

Postituste arv : 38
Join date : 12/07/2013
Age : 31

Tagasi üles Go down

Linna ääres kitse pidamine Empty Re: Linna ääres kitse pidamine

Postitamine  Jaanikese Teis Juul 30, 2013 1:12 pm

Seda, kas võid linnas loomi pidada ja mis tingimustel, pead uurima konkreetse OV aktidest, kas ja kuivõrd see piiritletud on. Mis puutub Kilingi-Nõmmet, siis mina mäletan veel seda aega, kus lehmad olid karjas klubi taga ja polnud ka probleemi Laughing 

Mis puutub PRIAt ja kõrvamärke, siis tegelikult peaks kõik kitsed olema registreeritud-märgistatud enne soetamist, aga kui see nii ei ole, siis tuleks esmalt PRIAsse pöörduda, küll nad siis mingi lahenduse leiavad. Lihtsalt niisama sa neid ise arvele kanda ei saa, kui just pole tegu kuni 6k talledega, kelle vanemad on registris.

Jaanikese

Postituste arv : 15
Join date : 03/04/2012
Age : 54

Tagasi üles Go down

Linna ääres kitse pidamine Empty linna ääres kitsede pidamine

Postitamine  tayvo20 Kolm Juul 31, 2013 7:43 am

Kahjuks olin loll ja ostsin loomad kellel polnud märgiseid ja müüja ütles et pole vaja aga hiljem sain aru et ikkagi on vaja ja ma ei julge ega taha niivisi edasi pidada ja tahaks arvele nad kanda aga ei tea kas see siis üldse võimalik kui kits kes alles poegis on 1,5 aastane ja lüpsikits on 2,5 aastane ja noor kitse tüdruk on 5 kuune ja nagu aru sain pole ta vanemad registreeritud ka. Ette tänades

tayvo20

Postituste arv : 38
Join date : 12/07/2013
Age : 31

Tagasi üles Go down

Linna ääres kitse pidamine Empty Re: Linna ääres kitse pidamine

Postitamine  Roosi Kolm Juul 31, 2013 8:34 am

Lähedki Pria büroosse, kontaktid nende kodulehel. Ei nad tee sulle midagi. Kõigepealt on sul vaja registreerida ehitis,kus loomi pidama hakkad. Siis saad osta jõudluskontrollikeskusest vastava arvu kõrvamärke, lased need loomaarstil (või ise,kui saad tangid kuskilt) kõrva panna ja täidad vastava regsitreerimisilehe. E-prias ei saa neid mu teada arvele võtta,kui EMA reg. nr pole teada.
Eks neid "pimedalt" pidajaid on piisavalt, aga sa ise ei saa registreerimata tallesid /avalikult/ ametlikult müüa.
Roosi
Roosi

Postituste arv : 125
Join date : 10/07/2011
Age : 47

Tagasi üles Go down

Linna ääres kitse pidamine Empty Re: Linna ääres kitse pidamine

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele