Kitsede ja lammaste foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lutitalled

5 posters

Go down

Lutitalled Empty Lutitalled

Postitamine  pipi Esm Märts 28, 2011 9:06 pm

Lambakasvatuses olen veel suht noor, tundub, et siinsetel foorumlastel on ka pea kõigil lambad. Olen nüüd juba 3ndat aastat pidanud mõnele lambalapsele kasuema olema, küll ei jätku emal piima või siis hoopis hülgab mõni lammas oma talle. Küsimus siis selline, et kui kaua olete teie lambatalle lutipudelist söötnud ja kui suur on piima kogus päevane. Millist piimaasendajat kasutate?

pipi

Postituste arv : 58
Join date : 02/03/2011
Age : 46

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  ekana Esm Märts 28, 2011 10:31 pm

mina olen kasutanud kahte varianti - tallede piimaasendajat ja kitsepiima. Piimapulbril on see halb omadus, et kipub kõhule halvasti mõjuma-võtab kinni osadel talledel, aga samas on ta talledele sobiva rasvasusega ning seega rammusam kui kitsepiim. Kirjanduse järgi peaks käestjootmise lõpetama 3-4 nädala vanuselt aga mina olen ise ikka vähemalt 2 kuud jootnud. Kui aga mõni on väiksem ja viletsama kasvuga, siis pisut kauem. Kogus on igal tallel erinev: alates 300ml kuni 1000ml päevas. Olenevalt suurusest ja sõõtmiskordadest.

ekana

Postituste arv : 12
Join date : 14/12/2010
Age : 60

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  Kilu-Mari Esm Märts 28, 2011 11:42 pm

See mu jutt tuleb kohe täitsa teemaväline aga lugesin siin, et piimaasendaja lambale rasvasem ja pole nii hea kui kitsepiim. Ei vaidle vastu aga nüüd mu teema juurde. Mu poeg oli 5 kuun kui lõpetas absoluutselt igasuguse tahke söögi söömise, keeldus täiesti. Hakkas tõmbama kitse piima. Ta oli 1a ja 3kuune kui pudeli kork läks katki ja ma keeldusin talle piima andmast. Sain lapse tahket sööki sööma... (selle aja jooksul polnud ta kordagi haige ega kõhuga polnud probleeme)

Siit mu jutu mõte... pole see piim siis lambalegi vist nii vastuvõetamatu kui inimlaps elas pea aasta ainult kitse piima peal.

Kilu-Mari

Postituste arv : 91
Join date : 09/01/2011
Age : 39

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  pipi Teis Märts 29, 2011 7:53 am

Samas utt imetab oma tallesid min. 4 kuud, mõni isegi kauem. Mina esimest lutitalle jootsin ka 4 kuud, ikkagi jäi ta kasvult väikeseks. Nüüd olen alguses kasutanud piimaasendajat lammastele ja hiljem kitsepiima, arvan, et 2 kuud peaks ikka piima jootma neile. Aga jubedad röövlid on küll, kevadel saab vaeva näha, et neid koos teistega karjamaale jätta...

pipi

Postituste arv : 58
Join date : 02/03/2011
Age : 46

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  ekana Teis Märts 29, 2011 2:41 pm

Kitsepiim on väga hea emapiima asendaja - kuivaine ja rasva-valgusisaldus sama kui inimeste emapiim. Lambatalledele on aga ikkagi veidi ravasemat ja rammusamat piima vaja. Kitsetalledele sobib ka rinnapiimaasendaja tunduvalt paremini kui talledele mõeldud piimapulber

ekana

Postituste arv : 12
Join date : 14/12/2010
Age : 60

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  Meel Laup Apr 02, 2011 10:31 pm

On kellelgi mingeid konkreetseid tallede söögivajaduse tabeleid soovitada? Oleks mingidki orientiirid, et näiteks kui palju kahenädalane tall peab päevas piima saama. Jutt käib kitsetalledest.

Meel

Postituste arv : 20
Join date : 10/01/2011
Age : 46

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  Sibelle Püh Apr 03, 2011 2:54 pm

Pudelitoidul tallede puhul tuleb teha tihedat kontrolli kaaluiibele.Üks selline keskmine kogus,mida korraga anda,on 3-4 % talle kehakaalust.ÖÖpäevas kokku ca 20% kehakaalust.Aga...kaaluma peaks esimesed 2 nädalat iga päev,et näha,kas tall ikka piisavalt süüa saab ja kaal kasvab.
Mina soovitaks iga päev korra-kaks segada kitsepiima sekka teelusikatäis Valio Gefiluse maitsestama jogurtit.Hoiab kõhu kenasti korras ja annab organismile vajalikke baktereid.Kunsttoitusid ei poolda üldse,ikka kitsepiim...sellega on üles kasvanud nii metskitsetitt kui ka küüliku ja jänese pojakesed.
Ema poolt hüljatud tittedele peaks kindlasti tegema ka ema lakkumise asemel kerget massaazi,silitades peoga titte piki karva ja vastukarva ja nii sudida läbi ka kõik ihuliikmed.pehme harjaga on seda eriti hea teha.

Sibelle

Postituste arv : 29
Join date : 14/10/2010
Age : 59

Tagasi üles Go down

Lutitalled Empty Re: Lutitalled

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele